E shkuara e hidhur ēon nė sėmundje
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tė kujtosh tė kaluarėn me pendesė dhe trishtim jo vetėm qė ju pengon tė shijoni tė tashmen, por nuk ėshtė mirė edhe pėr shėndetin. Njė studim i kryer nga shkencėtarėt spanjollė tregon se njerėzit qė e shikojnė me kėqardhje tė kaluarėn e tyre janė tė prirur tė kenė njė cilėsi jete mė tė ulėt se tė tjerėt. Gjithashtu sipas studimit tė Universitetit tė Granadės kėta persona janė mė tė ndjeshėm ndaj dhimbjes fizike.

Kėrkimi del nė pėrfundim se njerėzit mė tė lumtur dhe mė tė shėndetshėm janė ata qė jetojnė tė tashmen, qė mėsojnė nga gabimet e tė kaluarės dhe planifikojnė tė ardhmen.

50 meshkuj dhe femra u pyetėn mbi tė kaluarėn e tyre dhe shėndetin fizik e mendor aktual. Gjithashtu u pyetėn nėse do tė ndryshonin diēka nga e kaluara apo nėse ishin penduar pėr veprime tė mėparshme.

Analizat e pėrgjigjeve treguan se ata qė nuk shkėputeshin dot nga e kaluara e hidhur kishin njė shėndet mė tė keq se ata qė “nuk e kthenin kokėn prapa”. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2012, ora 15:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu