E përdorni shpesh gjatë gatimit, bizelja ju shpëton nga kanceri
Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmit tonë, prandaj është i rëndësishëm konsumimi i tyre.

Përdorimi i rregullt i bizeleve në dietën e përditshme parandalon dhe lehtëson një numër të madh sëmundjesh.

Bizelet përmbajnë antioksidantë dhe ushqyes, të cilët veprojnë si anti-inflamator,vitamina E, C, dhe omega-3 acide yndyrore. Bizelet janë ilaç i fuqishëm në betejën kundër kancerit dhe ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.

Një filxhan bizele përmban rreth 100 kalori, dhe në të njëjtën kohë është e pasur me vitamina, minerale, proteina dhe fibra. Këto perime përmbajnë acid folik dhe vitaminë B6, të cilat janë ideale në luftën kundër osteoporozën. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2018, ora 20:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori