E pabesueshme! Modelja braktis kimioterapinë, e zëvendëson me kanabis
Kerri Parker, e cila është një modele e njohur e "PlayBoy", para katër vitesh u prek nga një tumor në tru, por që u hoq me anë të ndërhyrjes kirurgjikale.

Por lumturia e saj nuk zgjati shumë, mjekët i thanë se kanceri iu rikthye këtë muaj dhe asaj i duheshin 10-12 seanca kimioterapie.

Pas kësaj, Kerri Parker ishte e detyruar që ti nënshtrohej kimioterapisë në mënyrë që sëmundja të mos i përsëritej.

Por anglezja u lodh nga kjo gjë, ndaj ajo vendosi që këtë muaj ta linte atë dhe në vend të saj zgjodhi të përdorte kanabisin.

Për modelen kimioterapia ishte një "deshtim" kështu që shpëtimin e ka gjetur tek vaji i kanabisit për të cilin thotë se ka dhënë efekte.

Gjithsesi Kerri Parker do ti duhet që të siguroi fshehurazi këtë lëndë pasi në Britaninnë e Madhe është e ndaluar që të përdoret. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori