Dy mënyra për të shpëtuar nga ngjyra e errët e sqetullave pas depilimit
Depilimi i sqetullave në verë, është problem më vete që kërkon vëmendje të veçantë. Hijet e errëta pas briskut ose dyllit, nuk do t'i shohë askush, prandaj duhet gjetur një zgjidhje efektive për zbardhjen e tyre. Dy nga mënyrat më funksionale, lehtësisht të aplikueshme dhe që mund t'i bëni vetë, i gjeni më poshtë:

1.

Miksoni lëng limoni me kastravec, kos ose mjalt dhe aplikojeni në zonën e sqetullave. Lëreni aty për 10 minuta dhe më pas shpëlajeni. Lëngu i limonit largon qelizat e vdekura, vaji shërben për hidratim, ndërsa mjalti qetëson lëkurën.

2.

Përdorni edhe vaj ulliri si një trajtues gjatë natës.

Depilimi i tepërt, sidomos ai i gabuar me brisk, e errëson lëkurën. Megjithatë përmes disa trajtimeve natyrale në shtëpi, mund të arrini që të zbardhni lëkurënzonën intime, atë afër kofshëve, por mund t’i përdorni edhe në zonën e sqetullave.
Shtuar më 04/07/2020, ora 09:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori