Duhani shkaktar i kancerit në mushkëri
Pëlqej
Në sajë të një studimi të kryer së fundmi në Itali, një pjesë e madhe e popullsisë është e ekspozuar ndaj rreziqeve të pirjes pasive të duhanit, ku 8 nga 10 persona nuk e dinë që provokon kancer në mushkëri.

49% e njerëzve thonë se pijnë duhan në prani të fëmijëve dhe vetëm 45% e tyre do ta linin duhanin për të parandaluar kancerin. 59% e të anketuarve pranojnë vetë fajin ndaj pirjesduhanit. "Nuhatja" e cigareve rrit shanset e vdekjes nga kanceri i mushkërive me 90%. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori