Doni që t’ju ecë mbarë? Mbani këto dy gjëra në çantën tuaj
Për ju që besoni në disa supersticione, ja disa gjëra që duhet të mbani në çantën tuaj që t’iu ndjekë fati i mirë.

Intv shkruan se bëhet fjaë për: nusepashkën (në formë mbajëtese çelësi ose bizhu) dhe hudhrën.

1. Nusepashkë

Disa njerëz besojnë se nusepashkët sjellin fat të mirë. Përveç se sjell fat, nusepashka supozohet të jetë sinonim i pasurisë dhe suksesit. Sipas intv.al mendohet të jetë një ogur i mirë i fertilitetit të lartë.

2. Hudhra
Hudhra në çantë ju mbron nga syri i keq. Në Greqinë e lashtë, nuset mbanin buqeta me erëza dhe hudhra në vend të luleve për të trembur e larguar shpirtrat e djallëzuar. Sugjerohet ta mbani një të tillë në çantën që përdorni në përditshmërinë tuaj.
Shtuar më 23/09/2018, ora 22:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori