“Doctor Schulze”, pija mbrojtëse ndaj të ftohtit
Pija që njihet me emrin “Doctor Schulze”, është një antibiotik natyral, i cili është në gjendje që të luftojë të ftohtin dhe gripin më shumë se çdo pluhur që gjendet në farmaci.

Në rrjetet sociale po qarkullon ky informacion, i cili thekson se kjo pije e ka origjinën nga Gjermania dhe që premton rezultate direkt pas 24 orësh nga pirja. Këshillohet që të pihen dy lugë nga ky lëng në mëngjes dhe dy lugë në darkë, qysh në momentin e parë që ndjeni simptoma të gripit dhe të ftohjes.

Sipas faqes italiane lafucina.it, pëqre të përgatitur këtë përbërje nevojiten; një kokërr hudhër e plotë e grirë imët, një kokërr qepë e bardhë e grirë imët, një copë xhenxhefil me gjatësi 10-12 centimetra, një copë rrënje rrepe, 4 speca të grirë imët bashkë me gjithë fara dhe një litër uthull molle.

Përbërësit përzien në mënyrë që të formohet një shtresë në formë pureje, dhe uthulla e mollës është përbërësi që i shtohet në fund.
Masa nuk duhet të futet në frigorifer dhe ajo nuk duhet të përdoret më shumë se 3-4 ditë. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2015, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori