Disa veprime që i bëjnë vetëm inteligjentët
Ka disa gjëra që i karakterizojnë njerëzit me një nivel të lartë inteligjence!

Nëntë zakonet që kanë njerëzit e mençur:

1.- Zgjedhin shoqërinë

2.- Flenë mjaftueshëm

3.- Lexojnë dhe vetëm lexojnë

4.- I kushtojnë rëndësi ushqimit

5.- Luajnë lojëra

6.- Mbajnë ditar

7.- Janë aktiv fizikisht

8.- Shkruajnë me laps

9.- Nuk i përmbahen rutinës. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2018, ora 20:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori