Disa këshilla për shtatzënat nga Kate Middleton
Nëse ka diçka të vështirë gjatë shtatzanisë është e përziera kohë e pa kohë shkruan Albeu.com.

Dhe nëse jeni një njeri aktiv që nuk do të rrijë shtrirë por të dalë dhe të vazhdojë jetën normale duhet që të lexoni këshillat e mëposhtme nga Kate Middleton, e cila tashmë pret fëmijën e saj të retë dhe akoma vuan nga të përzierat:

-Gjeni ushqimet që stomaku juaj i toleron. Karbohidratet shpesh janë më të lehta për t'u toleruar sesa ushqimet e tjera.

-Shmangni ushqimet e ngrohta. Mund ta përkeqësojnë situatën. Në vend të kësaj zgjedhni ato të ftohtat.

-Qëndroni larg ushqimeve të yndyrshme.

-Hani vakte të vogla, të shpeshta gjatë gjithë ditës.

-Qëndroni të hidratuar.

-Merrni edhe trajtime të lehta natyrale më recetë te mjeku për të ndaluar të përzierat. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori