Disa gjëra që s'i dinit për binjakët
Pëlqej
Nënat që lindin binjakë janë shtuar shumë kohët e fundit. Disa prej tyre madje përdorin fjalën e fundit të shëndetësisë, në mënyrë që të bëjnë të mundur të lindin binjakë.

Pqrparimi ka arritur deri aty sa mund të përcaktojmë seksin e fëmijëve që do të lindin, por edhe ngjyren e syve, të flokëve dhe të lëkurës.

Por meqë binjakët janë shtuar, le të ndalemi në disa fakte interesante për ta.


-Binjakët mund t’i kenë etër të ndryshëm biologjik.

-Binjakët mund të kenë ngjyrë lëkure ekstremisht ndryshe (njëri nha fëmijët është me ngjyrë).

-Binjakët e ndarë mund të jetojnë në mënyrë të frikshme dhe aspak natyrale.

-Gratë që lindin binjakë jetojnë më gjatë.

-Femrat e gjata kanë më shumë mundësin për të lindur binjakë.

-Binjakët ndërveprojnë me njëri-tjetrin edhe në barkun e nënës.

-Disa binjakë që janë më të lidhur mund të dëgjojnë mendimet e njëri-tjetrit dhe të shohin me sytë e njëri-tjetrit.

-Numri më e lartë e lindjeve të binjakëve është në Afrikën Qendrore.

-Shanset për të pasur fëmijë binjakë është shumë më e lartë se sa ajo që ishte 30 vjet më parë.

-Trupi i një nëne rregullon në mënyrë unike binjakët.

-Binjakët identik nuk i kanë shenjat e gishtave identik. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori