Diabeti
Po thuajse çdokush e njeh dikë që ka diabet. Më shumë se 350 milionë njerëz në botë (sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë), janë të prekur nga diabeti, një sëmundje serioze, jetëgjatë.

Kjo do të thotë rreth 0.5 për qind e popullatës botërore ose 1 në 200 persona vuajnë nga diabeti. Ndërkohë në disa vende të zhvilluara përqindja është shumë më e lartë, dhe në SHBA për shembull arrin në gati 8 për qind.
Shtuar më 10/02/2017, ora 11:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori