Dasma që theu rekordin Guinnes (FOTO LAJM)

Me 126 shoqëruese nderi, 25 dëshmitarë të dhëndrit, lule pa fund është zhvilluar ceremonia e dasmës së një çifti nga Negombo në Sri Lanka.

Nisansala dhe Nalin kanë hyrë në Librin e rekordeve Guinnes për martesën me numrin më të madh të shoqërueseve në botë.

Rekordin e parë e mbante Tajlanda, ku nusja kishte 96 shoqëruese.

Sipas Huffington Post, Nisansala dhe Nalin thanë “po” gjatë një ceremonie ku morën pjesë edhe përfaqësues nga Libri i rekordeve Guinnes.

Ata ia dorëzuan çmimin “Guinnes World Record” në duart e stilistes Champi Siriëardana, e cila ishte një nga tre organizatorët e veshjeve dhe pjesëmarrësve të pranishëm në martesë. /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2013, ora 09:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori