Dardha, fruti që shëron sëmundjet
Pëlqej
Padiskutim që dardha është një ndër frutat që nuk duhet të mungojë në tavolinën tonë, pasi ka vlera të rralla ushqyese. Nëqoftëse ju keni hequr lëkurën e këtij fruti, fatkeqësisht keni hequr edhe pjesën më të domosdoshme.

Lëkura e dardhës është e pasur me vitamina, fibra dhe vlera ushqyese, të cilat e tejkalojnë vleren e asaj çfarë gjendet nën të. Në mesin e perberesve të tjerë cilesore, duhet theksuar flavonoidin floretin, materien që pengon rritjen e qelizave të tumorit. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori