Ç'mund të ndodhë nëse pini shumë ujë me limon
1. Mund të dëmtoni dhëmbët

Limoni ka shumë acid, gjë që nuk i bën mirë dhëmbëve. Çfarë mund të bëni është të shmangni larjen e dhëmbëve pasi keni konsumuar ujë me limon. Në vënd të kësaj pini shumë ujë.

2. Limoni mund t'ju dëmtojë stomakun

Limoni i tepërt në ujin tuaj mund të shkaktojë dhimbje stomaku, djegie të tij apo ndjesi përzierjeje.

3. Lëkura e tij mbledh shumë baktere.

Sado ta keni pastruar, mikrobet mund të gjenden aty, prandaj për të minimizuar riskun, merrni vetëm lëngun.

E mira është që të konsumohet të paktën një gotë ujë me limon në ditë për të qenë të hidratuar dhe për të larguar lodhjen.

Përfitimet nga uji i ngrohtë me limon
Shtuar më 30/10/2020, ora 22:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori