Çaji ideal për mbrojtjen e zemrës
Murrizi, nuk është vetëm një shkurre por ka dhe një rol të rëndësihëm në parandalimin dhe lehtësimin e një sërë sëmundjesh.

Duke qenë se ai përmban shumë substanca të mira ushqimore, çaji i bërë nga murrizi ka një rol të rëndësishëm në shëndetin tonë, sidomos tek personat të cilët kanë probleme me zemrën.

Ai ka veti që të forcojë muskujt e këtij organi dhe i siguron ritëm normal. Kjo bimë është e pasur me lëndë vepruese. Çaji ndihmon edhe kur të sëmurët ndiejnë dhimbje të zemrës. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2015, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori