Buzëqeshje rrezëllitëse? Ky është i vetmi përbërës natyral që do t'ju zbardhë dhëmbët për një javë
Çdokush do të donte një buzëqeshje rrezëllitëse, por për fat të keq trajtimet që zbardhin dhëmbët kanë si bazë kimikate të ashpra që mund të shkaktojnë prishje të smaltit apo dhe te dhëmbëve.

Kjo është arsyeja pse shumë njerëz kërkojnë trajtime alternative të cilat janë jo vetëm efektive, por që nuk shoqërohen me efekte anësore. Ju ndoshta keni dëgjuar për përfitimet e shafranit të Indisë, por ajo që nuk dini është se kjo erëz ka fuqinë të zbardhë dhëmbët tuaja në pak ditë, shkruan Living.

Nuk ju duhet asgjë më shumë se sa kjo erëz , ndaj mos ngurroni ta provoni.

1. Hidhni mbi furçën e dhembeve çerekun e një luge çaji të mbushur me shafran Indie.

2. Filloni larja e dhëmbëve si zakonisht dhe për 3 minuta fërkoni dhëmbët me furçë.

3. Pasi të keni mbaruar larjen mos e shpëlani gojën, por prisni dhe 3 minuta.

4. Më pas pështyjeni shafranin nga goja dhe shpëlajeni gojën me ujë të bollshëm.

5. Pas larjes së dhëmbëve me shfran Indie, lajini dhëmbët sërisht me pastë.

Pas kësaj procedure mund të vereni njolla të verdha rreth buzëve, por mos u shqetësoni pasi ato mund të hiqen lehtësisht. Perseriteni kete procedure disa here ne jave dhe do te shihni se si dhembet tuaja do te zbardhen. /albeu.com/

Shtuar më 24/05/2017, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori