Burrat modernë të mërzitshëm (FOTO-LAJM)

Sipas një studimi të rinjtë e kohës së sotme nuk mund të emërtohen aventurier, të paktën nuk janë aq sa etërit e tyre një gjeneratë më parë.

Studimi thekson se tek të rinjtë e sotëm ka mungesë të motivit dhe janë më pak të aftë. Ndërsa një studim i realizuar në fund të viteve 1970 tregoi se meshkujt ishin 48% më shumë të dhënë pas aktiviteteve sportive se sa femrat.

Ndërsa sot burrat janë vetëm 28 për qind më shumë të dhënë se ​​sa gratë për të marrë pjesë në aktivitete sportive që përfshijnë adrenalinë dhe aventurë , të tilla si parashutë ose alpinizëm. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori