Bëni kujdes! Kurrë mos porosisni mish të papjekur mire
Në restauronte të ndryshme ju mund të porosisni mishpjekur mirë, mesatarisht te pjekur dhe fare pak të pjekur, varësisht se si ju pëlqen më shumë.

Mirëpo, ekspertët mjekësor nuk duan që të porosisni mish mesatarisht të pjekur dhe pak të pjekur.

Arsyeja qëndron në faktin se mishi i papjekur mirë përmban shumë mikrobe dhe nëse mishi nuk gatuhet apo piqet mirë, ai sjell dëme të mëdha për organizmin.

Helmimet nga mishi janë mjaftë të shpeshta dhe nëse nuk bëni kujdes, ju mund të helmoheni fare lehtë. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2017, ora 19:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori