Aspirina kundër depresionit
Në Universitetin e Melburnit në Australi shkencëtarët kanë bërë një studim, i cili tregon se aspirina mund të luftojë depresionin, çrregullimi bipolar dhe skizofrenia.

Sipas shkencëtarëve disa sëmundje psikiatrike mund të jetë rezultat i inflamacionit të gjakut dhe qarkullimit të tij në tru.

Ky lloj ilaçi (aspirina por edhe shumë të tjerë që kanë të njëjtat karakteristika), në sajë të karakteristikave anti-inflamatore është në gjendje për të shëruar zona të trurit të prekura nga inflamacioni dhe në këtë mënyrë kanë një efekt pozitiv në trajtimin e patologjive të tilla si depresioni. e Malburnit në Australi. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2013, ora 12:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori