Arsyeja pse të hash çokollatë në mëngjes nuk është e dëmshme
Pëlqej
Dihet se gjithmonë kemi vuajtur nga oreksi për pak cokollatë në mëngjes por për shkak se kemi dëgjuar se është e dëmshme e kemi shmangur.

Por, përkundrazi, tani edhe shkenca sugjeron që çdo mëngjes të ushqeheni sikurse të ishte ditëlindja juaj – të paktën kështu diçka.

Ekspertja e ushqimit, Liz Moskoë, ka treguar se konsumimi i çokollatës së zezë është i ndërlidhur me përqendrim dhe kujtesë më të fortë kur konsumohet në orët e hershme.

Sipas saj, studimet tregojnë se ngrënia e çokollatës ju përgatit më mirë për punë, e çfarë ka më të mirë se futja e çokollatës së zezë si pjesë e rutinës se mëngjesit. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2018, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori