9 shenja se ju jeni në një lidhje të dëmshme
Pëlqej
1.Ai nuk ju lë të dilni më miqtë
Edhe ku ju lë, duhet të dijë cdo detaj dhe e përcakton ai se sa do rrini me ta.

2. Ai ju kontrollon kuletën dhe mënyrën sesi i përdorni paratë.
Duhet të kuptoni se dominanca ekonomike është një formë shumë e dëmshme e të kontrolluarit.

3.Ata ju kontrollojnë telefonin
Telefoni është dicka private dhe nëse ka dicka që ai do ta dijë, më mirë t’ju pyesë juve.

4.Ai vendos se cfarë do të veshësh
Që të keni një marrdhënie të shëneëtshme duhet që së pari ju vetë të keni respekt për veten dhe karakterin tuaj. Nëqoftëse ju e pëlqeni dicka askush ska të drejtë t’ju ndalojë.

5.Ai nevrikoset sa herë që ju nuk i përgjigjeni telefonit.
Nëqoftëse ndjeni atë ndjesinë e keqe në stomak kur keni një thirrje të humbur prej tij, atëherë duhet të mendoheni pak më shumë.

6.Ata janë xhelozë edhe për miqtë tuaj.
Xhelozia është një sëmundje prandaj kurrë mos e shihni si tregues dashurie.

7. Ju keni frikë të thoni cfarë ju vjen në mendje
E nese funksionoka kështu c’kuptim ka? Fundja ju doni dikë me të cilin të mund të jeni vetja.

8.Ata të ofendojnë
Nëse një njeri të ofendon largohu prej tij dhe kaq. Dhuna psikologjike nuk duhet toleruar.

9. Miqtë ju thonë të largoheni prej tij.
Fundja miqtë kanë gjithnjë të drejtë sepse i shohin gjërat nga një këndvështrim i paanshëm.


/albeu.com/
Shtuar më 19/06/2017, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori