8 mënyra si të mos përfundoni si Kokëkashta në ditët me shi (FOTO LAJM)
1. Produktet për zbutjen e flokëve">flokëve janë të rëndësishme

Zbutësit e flokëve">flokëve, të cilët këshillohet të aplikohen në flokë të lagur, reduktojnë fryrjen. Ata i mbajnë flokët">flokët në gjendje normale, pavarësisht lagështirës së mjedisit.

2. Përdorni shampon dhe peshqirët e duhur

Tregoni kujdes duke zgjedhur shampon e duhur për flokët">flokët tuaj, shoqëruar me balsamin përkatës. Pas larjes, përdorni peshqir me mikrofibra.

3. Mos i lani flokët">flokët më shumë seç duhet

Si pasojë e larjes së shpeshtë, do të humbisni vajrat natyralë që i mbajnë flokët">flokët në gjendje normale.

4. Përdorni pak xhel ose llak për flokët">flokët

Xheli ose llaku mund të funksionojë gjatë ditëve me mot të lagësht. Produkte të tilla i bëjnë flokët">flokët më të qëndrueshëm.

5. Konsideroni një trajtim me keratin

Trajtimi me keratin është një ndër trajtimet më të rekomanduara për t’i bërë flokët">flokët më të shëndetshëm. Ai mund të aplikohet në të gjithë llojet e flokëve">flokëve.

6. Përdorni një serum për flokët">flokët

Tregohuni të kujdesshëm që të përdorni produkte pa silikon, pasi gjendet te një pjesë e mirë e kremrave dhe serumeve kundër lagështirës së tepërt në flokë.

7. Stilojini sa më shumë

Për të patur situatën nën kontroll, stilojini flokët">flokët në modele të përshtatshme, ku fryerja nuk bie në sy. Këshillohen gërshetat dhe kapjet në formë topuzi.

8. Përqafoni strukturën natyrale të flokëve">flokëve

Nëse keni flokë të drejtë, mos i bëni kaçurrela ose me onde gjatë ditëve me mot të lagësht dhe e anasjellta; nëse flokët">flokët i keni me onde, mos i drejtoni.
Shtuar më 31/10/2019, ora 10:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori