7 produkte pastrimi që nuk duhet kurrë t’i përzieni me njeri-tjetrin (FOTO LAJM)

Zbardhues alkool- Kombinimi i këtyre dy kimikateve prodhon klorform dhe acid muriatik (hidroklorik). Ata mund të shkaktojnë dëme në sistemin nervor, mushkëritë, veshkat, mëlçinë, sytë dhe lëkurën.

Përveç kësaj, nivelet e larta të kloroformit mund të shkaktojnë marramendje, vjellje, humbje të vetëdijes dhe madje edhe vdekje.
Ka disa produkte në shtëpinë tuaj, shumica që përdoren për pastrim, të cilat duhet të bëni shumë kujdes të mos i kombinoni me njëra-tjetrën.

Kombinimi i tyre mund të ketë pasoja shumë serioze, po mund edhe të shkaktojë vdekjen e dikujt shkruan albeu.com.

Prandaj herën tjetër kur të përzieni bashkë disa elementë, bëni më shumë kujdes.

/albeu.com/
Shtuar më 18/09/2018, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori