7 mënyra si t’i nxirrni jashtë toksinat e dëmshme nga trupi juaj!
Toksinat janë prezente kudo rreth nesh: Tek uji që pimë, tek ajri që thithim ose tek ushqimi që hamë. Çdo ditë toksinat akomulohen në trupin tonë dhe mund të shkaktojnë një sërë problemesh tek shëndeti.

Për të kuptuar nëse keni nevojë për detoks, hidhini një sy nëse keni ndonjë nga shenjat më poshtë:

Ju vuani nga kapsllëku
Keni probleme me kujtesën
Djersisni shumë (pa u lodhur fare)
Ju dhembin muskujt
Keni probleme me lëkurën e duarve (akne apo ekzema )
Gjumi natën ju zë me vështirësi
Nuk i humbni dot kilet
Keni frymëmarrje me aromë jo të këndshme
Thonjtë kanë marrë një ngjyrë kafe dhe duken të shëmtuar
Ju bien shumë flokët

Si t’i nxirrni jashtë toksinat?

Pini shumë ujë. Kjo ju ndihmon për t’i nxjerrë jashtë toksinat.
Toksinat bënë kërdinë në mëlçinë tuaj. Për të mbajtur mëlçinë e shëndetshme duhet të konsumoni më shumë çaj me majdanoz apo luleradhiqe.
Shtroni prebiotikë në dietën tuaj
Praktikoni jogën. Ndihmon në qakullimin e gjakut dhe ju çliron nga toksinat e dëmshme
Lani dhëmbët rregullisht në darkë (mos harroni edhe gjuhën gjithashtu)
Hani vetëm ushqime organike
Përdorni produkte kozmetike që nuk kanë aroma apo toksina të dëmshme.
Shtuar më 21/07/2019, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori