5 tipet e femrave qė nuk durohen nga meshkujt
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sipas studiuesve, pesė tipet e femrave qė meshkujt nuk mund t’i durojnė janė ato qė u pėlqejnė thashethemet, tė fiksuarat pas dietave, femrat qė vazhdimisht ankohen pėr familjen, ato qė janė tė varura nga puna e tyre dhe femrat qė mendojnė se dinė gjithēka.

1 - Ato qė pėrgojojnė

Femrat tė cilat flasin negativisht pėr njerėzit e tjerė dhe i konsiderojnė tė parėndėsishėm, padyshim se do t’i refuzonte ēdo mashkull. Kuptohet, qė tė gjithė flasim nganjėherė, por ndryshe ėshtė kur e bėn kėtė ndonjėherė dhe shumė ndryshe kur e bėn kėtė 24 orė nė ditė, shtatė ditė nė javė. Meshkujt nuk e kuptojnė pse femrat kanė nevojė pėr tė folur pėr tė tjerėt, pasi ata ndjekin njė logjikė tė thjeshtė, ose ndėrrojeni atė qė ju pengon ose mos flisni mė!

2 - E fiksuar pas dietave

Nėse fjalėt tuaja mė tė shpeshta janė: “Nuk mund tė pi birrė sepse ka 150 kalori” ose “Duhet tė stėrvitem ēdo ditė”, atėherė meshkujt vėshtirė se do t’ju kuptojnė, ndėrsa edhe mė vėshtirė do tė kenė nevojė pėr shoqėrinė tuaj. Ata dėshirojnė femrat qė dinė ‘t’i vėnė frenat’, tė relaksohen dhe ta shijojnė jetėn.

3 - Femrat qė vazhdimisht ankohen pėr familjen

Tė rrallė janė ata qė janė tė bekuar me familje ‘tė pėrsosur’, ndėrsa nėse nuk jeni nė kėtė grup, atėherė mos i skandalizoni gjėrat. Nėse nuk keni asgjė tė bukur pėr tė thėnė, ėshtė mė mirė tė heshtni.

4 - Tė varura nga puna

Ju pėlqen puna juaj? Shumė mirė pėr ju, por nuk keni nevojė qė tė tjerėve t’ua mbushni kokėn nė lidhje me prezantimin qė e keni bėrė aq bukur, kolegėt, shefin... sepse do ta bėni tė qartė se nuk keni asnjė temė tjetėr pėr tė folur.

5 - Mendojnė se dinė gjithēka

Disa femra mendojnė se dinė gjithēka dhe sillen sikurse ndonjė trup kėshillues. Kanė ndjenjėn se duhet tė dėgjojnė problemet e tė gjithėve rreth tyre dhe t’u gjejnė zgjidhje tė pėrshtatshme. Mbani mend, askush nuk dėshiron tė krijojė lidhje me "nėnėn" e tij! /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2012, ora 18:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.