5 sekrete për t'i bërë duart tuaja të duken 10 vjet më të reja (FOTO LAJM)

1.Lajini duart tuaja me kujdes dhe në mënyrën e duhur
Mos i lani duart më ujë të nxehtë por kujdesni të jetë një ujë i vakët deri ne 25 gradë Celsius. Gjithashtu mos përdorni antibakterial vetëm në rastet kur është e nevojshme.
Duart shpeshherë janë gjëja e parë që bie në sy kur takojmë dikë të ri.

Por duart e ashpra, me njolla dhe me të cara, nuk janë shumë të këndshme as për syrin as për lëkurën.

Prandaj në galerinë më lart Albeu.com iu përcjell disa ide sesi të kujdeseni për to. /albeu.com/
Shtuar më 24/07/2017, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori