3 gabimet e përditshme që bëni pa kuptuar kur lani rrobat me lavatriçe
Lavatriçja është një ndër pajisjet më të rëndësishme elektroshtëpiake që padiskutim ka ndryshuar jetën e shumë njerëzve nëpër botë. Përveç lehtësisë që ofron në larjen e veshjeve, procesi mekanik i larjes ju ka shpëtuar nga larja e shtresave të trasha si: si jorganët, batanijet etj. Por, ndonjëherë larja nuk shkon ashtu siç do të donit dhe rezultati final është shumë larg asaj që kishit planifikuar. Kjo gjë nuk lidhet domosdoshëmrisht me llojin e detergjentit që përdorni, as me markën e lavatriçes. Ndonjëherë janë disa gabime të vogla e të padukshme që u prishin punë pa e ditur.

1.Përdorni më shumë detergjent se duhet

2.Mbërtheni kopsat dhe zhinxhirët e veshjeve ndërkohë që i lani. Për një larje sa më të mirë, duhet të bëni të kundërtën.

3.Mbushni kazanin e lavatriçes përtej kapacitetit të tij. Për një larje sa më të mirë duhet të respektoni madhësinë e paracaktuar. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2017, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori