13-vjeçarja shpikë "ilaçin" kundër lemzës
13-vjeçarja Mallory Kievman, si duket e ka zbuluar “ilaçin” kundër lemzës. Mallory ka zbuluar ilaçin me ndihmën e lëpirësës.

Vajza Mallory Kievman ilaçin kundër lemzës ka filluar ta kërkojë që para dy viteve. Ka tentuar që ta zgjidhë problemin që nuk ka mundur ta kontrollojë duke gëlltitë ujë deti, duke ngrënë sheqer, dhe duke pirë ujë me kokë teposhtë. Problemin asgjë nuk e ka zgjidhë.

Sot, ajo tenton që ta komercializojë ilaçin e vet magjik, që quhet “Hiccupops”. E ka zbuluar në kuzhinën e prindërve të saj në Manchester, Connecticut. Pas disa provave dhe tentativave, gabimeve etj, Mallory në ilaçin e vet ka vendosur të përziejë lëpirësën, verën e mollëve, uthullën dhe sheqerin.

"Kjo shkakton dhe iriton shumë nerva në fyt dhe në gojë, që janë përgjegjës për lemzën dhe gjatë ngacmimit të lemzës. Në fakt, kjo stimulon nervat dhe kanalet dhe me ndihmën e tyre përcjell mesazhin e lemzës”-ka sqaruar vogëlushja 13 vjeçare për portalet elektronike, transmeton Ina.

"Zbulimin" e kësaj vajze e kanë pëlqyer shumë njerëz që e kanë provuar dhe tani kjo vajzë do të ketë edhe ekipin e vet konsultativ që do të përbëhet nga studentët e Universitetit të Connecticut.
Shtuar më 10/05/2012, ora 20:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori