10 zakone të shëndetshme për të përmirësuar jetën tuaj
Ka 10 mënyra për të rritur shanset tuaja për një jetë më të shëndetshme dhe më të lumtur. Më shumë mund t'i shtohen kësaj liste, por për shkak të thjeshtësisë ne do të qëndrojmë më këtë numër.

Këto 10 mënyra prej të cilave ju mund t'i dini disa, janë botuar në gazetat shkencore. Anashkaloni këto këshilla dhe ju mund të jeni duke luajtur kumar me shëndetin tuaj mendor dhe emocional.

1- Hani gjithmonë ushqim në mëngjes
2- Shtoni peshk dhe Omega 3 në në dietën tuaj
3- Flini aq sa duhet
4- Krijoni një rreth shoqëror
5- Bëni disa ushtrime të lehta aerobike
6- Kujdesuni për higjenën e dhëmbëve
7- Mbroni lëkurën nga dielli
8- Pini ujë dhe hani bulmet
9- Pini çaj
10- Bëni ecje çdo ditë
Shumica (ndoshta të gjitha) e këtyre "veseve" janë të njohura për ju, por kjo nuk do të thotë se ju po i praktikoni ato./albeu.com/
Shtuar më 18/05/2011, ora 14:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori