10 këshilla se si të gjeni lumturinë
Pëlqej
Njerëzit gjithmonë kërkojnë të gjejnë lumturi. Disa njerëz e shohin këtë gjë vetëm në aspektin material, disa në marrëdhënie me njerëzit dhe disa mendojnë se kur janë të suksesshëm në karrier janë të lumtur.

Për shumë njerëz lumturia është e ndryshme por ekspertët sugjerojnë disa këshilla që duhet t’i ndiqni me qëllim që të jeni të lumtur.

Ja disa prej tyre:

– Kujtoni gjithmonë njerëzit dhe gjërat më të vlefshme që keni në jetë, ajo që ju bëjnë të ndiheni të bekuar.

– Jetoni thjesht dhe gjeni lumturi në gjëra të thjeshta. – Gjeni se çfarë ju bën të ndiheni mirë.

– Rrini me njerëz që ju bëjnë të lumtur.

– Mos mendoni më se si do të duhej të ishte jeta por punoni që ta bëni atë më të mirë për ju.

– Gjithmonë mundohuni të jeni të vetëdijshëm se kush jeni dhe çfarë dëshironi nga jeta.

– Ji vetvetja

– Mendoni pozitivisht për çdo situatë apo problem.

– Lumturia vjen kur ju jepni dhe jeni zemërgjerë dhe bujar. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2017, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori