10 gjėrat qė meshkujt kėrkojnė te femrat
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gruaja ideale nuk ekziston, por nuk ka asgjė tė keqe qė njė mashkull tė ėndėrrojė pėr tė. Burrat shohin ndonjėherė ėndrra me sy hapur, duke imagjinuar nė mendjen e tyre gruan perfekte, si nga ana fizike ashtu edhe nė karakter.

Ja cilat janė 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te njė grua.

1. Sytė me ngjyrė tė hapur

Sipas njė sondazhi tė kryer nga francezja 'Journal de femmes' tek 900 lexues tė saj, sytė janė komponenti fizik mė tėrheqės. 40 pėrqind e tė intervistuarve preferojnė sytė, sidomos ata me jeshilė ose blu, 3 pėrqind preferojnė zėrin e ėmbėl, 6 pėrqind flokėt, 15 pėrqind fytyrėn nė total dhe 21 pėrqind fokusohet te dhėmbėt dhe buzėqeshja.

2. Embelsia

Gjithnjė sipas sondazhit nė fjalė, ėmbėlsia ėshtė mė e votuara, ndėrsa inteligjenca vjen nė vend tė dytė. Humori i njė vajze apo gruaje zė vendin e tretė...kjo ndoshta se zakonisht batutat duhet t'i bėjnė meshkujt!!!

3. Bukuria dhe format

Njė vajze tepėr e dobėt nuk ėshtė mė njė mit. Sipas "L'Internaute", nė 2 mijė meshkuj tė pyetur, 45 pėrqind e tė intervistuarve lėnė kokėn pas femrave tė mbushura.

4. Truku dhe look-u

Meshkujve i pėlen edhe gruaja qė mbahet shumė. E veshur me taka tė larta, me gurė tė cmuar nėpėr duar janė detaje qė e bėjnė tė duket mė bukur njė grua. Meshkujt preferojnė gruan e kuruar, qė kujdeset pėr veten dhe nuk e le pasdore.

5. Detaje jo tė zakonta

Meshkujt dhe femrat pėlqejnė detajet jo tė zakonta qė e bėjnė tė vecantė njė person.Kėshtu nėse ka njė legen disi tė cuditshėm, nėse ka sy shumė tė mėdhenj, nėse ka piercing...kėto janė detaje qė tėrheqin vėmendjen.

6. Perfeksioni e ka emrin Kelly Brook

Sipas studimeve. Kelly Brook ėshtė gruaja perfekte, e bukur, aktore dhe modele e suksesshme. Duke u pėrqendruar nė disa kritere si flokėt, forma e fytyrės, dinstanca e syve, forma e vetullave, masa dhe format, Brook rezulton gruaja perfekte.

7. Nė Paris eleganca, nė Romė e Barcelonė sensualiteti

Sipas njė anketimi kryer online nga Harris Interactive per 'Meetic', tek 5090 tė rritur nė Francė, Gjermani, Spanjė, Britani tė Madhe dhe Itali, gruaja europiane pėlqehet pėr motive tė ndryshme. Francezėt e pėlqejnė gruan elegante, ndėrsa spanjollet dhe ato italiane pėlqehen pėr humorin, joshjen dhe ėmbėlsinė.

8. Flokė tė errėt, joshje e padiskutueshme

Nėse njė vajzė apo grua ka sy ngjyrė tė celėt, por lėkurėn tė zeshkėt dhe flokė tė errėt, atėherė joshja ėshtė e padiskutueshme. Sipas njė sondazhi tė kryer 53 pėrqind e meshkujve pėlqejnė jashtėzakonisht shumė Monica Bellucci-n dhe flokėt e saj tė jashtėzakonshėm.

9. Flokė tė bukur, sepse ju vleni!

58 pėrqind e meshkujve tė intervistuar pėlqejnė gruan me flokė tė gjatė, sepse ky ėshtė njė instrument joshjeje. Ndėrsa floket e mbledhura bisht kali, u pėlqejnė vetėm 9 pėrqind tė meshkujve.

10. Marrja e iniciativės

Kohėt kanė ndryshuar dhe 60 pėrqind e meshkujve duan qė tė jenė gratė ato qė marrin iniciativėn.(TCH). /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2011, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe

Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe