10 arsye pse duhet të pini ujë me limon në stomak të zbrazët
Uji me limon në stomak të zbrazët përmban shumë të mira shëndetësore.

Për ta konfirmuar një gjë të tillë, shumë studiues thonë se uji është thelbësor për funksionimin e trupit, ndërsa limonimëngjës shton vitaminat.

Ja cilat janë 10 arsyet pse duhet të konsumoni ujë me limonmëngjës:

Uji me limon ndihmon tretjen, stimulon mëlçinë dhe është lëng i pasur me vitaminë dhe minerale.

Uji me limon në mëngjes ju pastrojnë trupin nga toksinat dhe ndihmon në shëndetin e traktit urinar.

Limoni është i pasur me vitamin C, prandaj është i rëndësishëm për funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Limoni me ujë ndihmon në balancimin e PH për të eliminuar aciditetin e trupit.

Uji me limon pastron lëkurën dhe zvogëlon shfaqjen e rrudhave.

Një gotë ujë me limon në mëngjes largon energjinë negative
Vitamina C që gjendet te limoni ndihmon për eshtra, inde dhe lehtëson shërimin e dhimbjeve.

Lëngu i limonit largon ju mban gojën të frekët gjatë tërë ditës
Uji me limon rikthen lëngjet, kripërat dhe mineralet që humb trupi juaj.

Lëngu i limonit stabilizon yndyrën në gjak, rregullon funksionin e tretjes dhe pastron tërë organizmin tuaj. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2017, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori