1 nė 4 femra me mbi 3 meshkuj njėkohėsisht
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė nė katėr femra nė Britani del njėkohėsisht me tė paktėn tre meshkuj, vlerėsoi njė anketė e kryer nga e pėrditshmja “Daily Mail”. Studime tė ngjashme kanė nxjerrė pėrfundime pothuajse identike edhe pėr vende si SHBA apo shtete tė tjera tė BE-sė.

Mesatarisht, njė vajzė single shoqėrohet me 1.46 meshkuj njėkohėsisht, por nė njė nė katėr vajza beqare kontribuon dukshėm pėr rritjen e mesatares.

Nė total, njė femėr tipike beqare del me pesė meshkuj nė vit, por nė 20% tė rasteve numrat bėhen dyshifrorė.

Anketa tregoi se femrat moderne janė duke lėnė pas dore vazhdimisht zakonet tradicionale, me njė tė tretėn qė do tė ishte e gatshme t’i propozonte ajo njė mashkulli pėr martesė pa pritur qė partneri ta bėnte kėtė hap. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2012, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi