1 në 4 femra me mbi 3 meshkuj njëkohësisht
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një në katër femra në Britani del njëkohësisht me të paktën tre meshkuj, vlerësoi një anketë e kryer nga e përditshmja “Daily Mail”. Studime të ngjashme kanë nxjerrë përfundime pothuajse identike edhe për vende si SHBA apo shtete të tjera të BE-së.

Mesatarisht, një vajzë single shoqërohet me 1.46 meshkuj njëkohësisht, por në një në katër vajza beqare kontribuon dukshëm për rritjen e mesatares.

Në total, një femër tipike beqare del me pesë meshkuj në vit, por në 20% të rasteve numrat bëhen dyshifrorë.

Anketa tregoi se femrat moderne janë duke lënë pas dore vazhdimisht zakonet tradicionale, me një të tretën që do të ishte e gatshme t’i propozonte ajo një mashkulli për martesë pa pritur që partneri ta bënte këtë hap. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2012, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian