Studim/ Dobësohuni me anë të parfumit
Secili prej nesh është i apasionuar pas një esence të caktuar, kjo dhe në bazë të karakterit tonë. Nëqoftëse këshillohet që mos ta teproni me ushqimet, të merreni me palestër për tu dobësuar, një këshillë do të ishte që ju të zgjidhnit edhe parfumin e duhur.

Në bazë të një studimi të ri është aritur në përfundimin se parfumi na dobëson, duke na hequr oreksin. Me pak fjalë, parfumi përpos faktit që përmirëson gjendjen shpirtërore, është zbuluar se ka edhe vetinë për të dobësuar.

Sipas studimit në fjalë, era e parfumit ndihmon për heqjen e ndjenjës së urisë. Mjafton të zgjidhni aromën që ju pëlqen dhe do t’ju ndihmojë që të përfundoni me sukses dietën tuaj. Rekomandohet që parfumin ta hidhni 3-5 herë rresht, të paktën 6 herë në ditë. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori