Përdorni arrat për flokë të shëndetshëm
Flokët tanë digjen shpesh nga përdorimi i bojrave të shumta. Kujdesi nuk është maksimal, ndaj ne detyrohemi të përdorim kremra dhe maska që shpesh nuk japin efekt. Një maskë e krijuar në kushtet e shtëpisë, me produktin kryesor që janë arrat, do ju bëjë që të keni flokë të shëndetshëm dhe të shkëlqyeshëm.

Disa kokrra arra te njoma i ziejme dhe i filtrojme lëngun. I heqim nga zjarri dhe i lëmë sa të vaken ose të ftohet dhe e aplikojmë në flokë. Pasi floku të jetë lagur, e mbajmë disa minuta deri sa te thahetgjendje normale. E lajme normalisht dhe në shplarjen e fundit e aplikojme përseri lëngun e arrës. Përsëri e lëmë të thahetgjendje të lirë. Këtë maskë e aplikoni disa herë rresht, 2-3 herë në jave dhe do të shikoni rezultat të menjëhershëm në flokun tuaj. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori