Lind fëmija me peshën më të madhe në botë, djali thyen rekordin (FOTO LAJM)

Një nënë kineze ka lindur foshnjen e saj mbi peshë, duke thyer një tjetër rekord, pasi duket si një fëmijë 3 muajsh. Fatmirësisht fëmija gëzon një shëndet të plotë dhe se djali në fjalë tashmë ka hyrë në histori pasi peshon 6 kilogramë e 300 gramë.

Gruaja në fjalë ka lindur djalin me një peshë gati dyfishin e një fëmije normal. Sipas personelit të spitalit në qytetin Yecheng, djali peshon përafërsisht sa një fëmijë 3 muajsh dhe gëzon një shëndet të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori