Jo më me sy të enjtur, përdorni ujë trëndafili
Pas një dite dinamike, na ndodh që të kemi edhe probleme me pagjumësinë dhe sytë janë pasqyra e vetme ku shfaqen të gjitha.

Për të mos pasur sy të enjtur dhe për të reflektuar energji, mjafton të përdorni ujë trëndafili. Në fillim zjeni 1 litër ujë dhe pasi ta hiqni nga zjarri, hidhni në të 20 petale trëndafili. Lëreni rreth 30 minuta dhe më pas kullojeni. Lëreni ujin e trëndafilit të ftohet pak dhe bëni me të kompresa në sy. Efekti që do të merrni do të jetë i shpejtë dhe mjaft i mirë. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori