Fruta dhe perime kundër celulitit
Femrat të cilat janë më të kujdesshme ndaj celulitit, mund ta trajtojnë dhe heqin atë duke ngrenë fruta dhe perime rregullisht. Sipas të dhënave të fundit është vënë re se celuliti ikën kur konsumojmë një kilogram fruta dhe perime të shpërndara në 5 vakte përgjatë ditës.

Ekspertët këshillojnë përzierjen e frutave në një sallatë duke kombinuar një gjysmë molle me katër manaferra, tre feta mandarinë ose gjysmë portokalli dhe tre-katër kokrra rrush të zi dhe të bardhë. Sipas doktor Antonio Baccit, docent në mjeksinë estetike në Universitetin e Sienës, ne 10 ditët e para shohim efekte të ndjeshme. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori