Dobësohuni me lëng limoni, zëvendësojeni me kafen e mëngjesit
Limoni ka mjaft antioksidantë dhe i ndihmon të gjithë që duan të dobësohen në mënyrë të shëndetshme. Sipas dietologëve është e këshillueshme që në një masë të madhe, të zëvendësoni kafen e mëngjesit me lëngun e limonit, pasi ju ndihmon shumë.

Mjekët këshillojnë që si fillim, në verë të konsumohet një gotë ujë me limon e ftohtë, ndërsa në dimër i nxehtë. Lëngu i limonit ju ndihmon në pastrimin e organizmit dhe largon helmet nga trupi.

Limoni ka mjaft antioksidantë dhe ndihmon personat që duan të dobësohen duke marrë vitaminën C, për të cilën trupi ka shumë nevojë. Ndaj, në vend të kafes së mëngjesit konsumoni lëng limoni, ku dhe efektet do të jenë ato të pritshmet. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori