Zhvilluesit preferojnë iOS më shumë se Android-in
Një raport i ri ka zbuluar se në tremujorin e dytë të vitit 2011, zhvilluesit kanë preferuar të punojnë në iOS më shumë se në Androidin e Google-it.

Sipas të dhënave të lëshuara nga "Flurry", në tremujorin e dytë zhvilluesit kanë punuar në krijimin e aplikacioneve për iPhone, iPod Touch dhe iPad, ndërsa projektet e reja për Androidin kanë rënë ndjeshëm. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2011, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori