Shqipëria heq vizat për Ukrainën
Ukrainasit mund të hyjnë lirisht tani në Shqipëri dhe të qëndrojnë 90 ditë në harkun kohor brenda 180 ditëve nga dita e shkeljes pa viza në këtë vend, bëri të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Ukrainës.

“Vendimi i qeverisë shqiptare parashikon heqjen e vizave për qytetarët e Ukrainës, Armenisë, Azerbajxhanit dhe Kazakistanit," tha Alexandër Dykusarov në një konference për shtyp, raportoi BW.

Rregullat e reja vlejnë për turistët, njerëzit e biznesit si dhe për pjesëmarrësit në aktivitete ndërkombëtare dhe kulturore. Vendosja e këtij regjimi pa viza do të jetë i përhershëm. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2011, ora 14:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori