PS tërheq padinë e 30 qershorit, Kolegji pranon
Partia Socialiste ka hequr dorë nga animimi i 30 korrikur dhe Kolegji Zgjedhor e ka pranuar këtë gjë. Ndërkohë që kërkesë padia e 2 korrikut vazhdon dhe do të ketë relatore Sashenka Jonuzi.

Që në fillim të nisjes së seancës së Kolegjit Zgjedhor përfaqësuesit e PS-së janë tërhequr nga kërkesa e tyre e cila është depozituar në 30 qershor duke lënë në fuqi vetëm kërkesë-padinë e dorëzuar në 2 korrik.

Ndërkohë trupa gjykuese është tërhequr për të marrë vendimin në lidhje me kërkesën e PS-së duke i kërkuar kësaj të fundit ta bëjë me shkrim kërkesën. /albeu.com/
Shtuar më 06/07/2011, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori