Kofshë qingji e pjekur në furrë
Pëlqej
Kofshë qingji
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrim domaten, specin dhe qepen dhe i ndajme secilen ne 4 pjese. I hedhim ne nje tepsi te thelle dhe aty shtojme dhe 5-6 thelbe hudhre. Siper ju hedhim 2 luge gjelle vaj perimesh, pak kripe dhe pak piper. Thelbet e tjera te hudhres qe na kane tepruar i ndajme ne copa te vogla persegjati.
Kofshen e qingjit e shpojme me majen e thikes ne te dy anet dhe ne te shpuarat fusim nga nje cope hudher qe kemi pregatitur me pare. E lyejme mishin kudo me vaj perimesh dhe i hedhim edhe piperin e zi dhe kripen sipas deshires. E vendosim mishin siper perimeve ne tepsine e thelle dhe e fusim ne furre te nxehte. E leme te piqet ne furre per dy ore, nga 1 ore ne secilen ane.

Pas kesaj, e ulim pak temperaturen e furres dhe e leme kofshen e qingjit edhe per 1ore ose 1 ore e 30 minuta, por tani te mbuluar me leter alumini. Pasi ta kemi pjekur kofshen e qingjit, e shpojme perseri me thike dhe i hedhim lengun qe kemi ne tepsine ku e kemi pjekur qe mishi te ngelet i bute.Përbërësit:

Nje kofshe qingji mesatare
1 kokerr domate te fresket
1 kokerr qepe mesatare
1 spec te kuq jo djeges
1 koke hudhre te plote
Vaj perimesh
Kripe
Piper te zi
Shtuar më 14/03/2011, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se Shqipëria do të kalojë fazën e grupeve në EURO 2016?
65.63 %
28.89 %
5.47 %
Total 9064 Vota!
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian