Presidentja merr marrëveshjet
Një ditë pasi që tha se Presidenca e Kuvendi veç i kishin “konkluzionet” e marrëveshjeve të arritura në Bruksel, kryeministri Hashim Thaçi ka shkuar sot në Presidencë për t’ia dorëzuar ato personalisht presidentes Atifete Jahjaga.

“Gjatë këtij takimi kryeministri Hashim Thaçi ia dorëzoi Presidentes Jahjaga konkluzat e të dërguarit të BE-së, Robert Cooper, për pajtueshmërinë e arritur gjatë procesit të dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, të zhvilluar në Bruksel.”, thuhet në një njoftim të Presidencës. Njoftohet gjithashtu se në takim është “biseduar për gjendjen aktuale politike, për koordinimin e veprimeve, për vizitat jashtë shtetit, për bisedën telefonike ndërmjet Zëvendës Presidentit të SHBA-së, Joseph Biden dhe Presidentes Atifete Jahjaga
Shtuar më 07/07/2011, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori