Jordania mbështet dhe lobon për Kosovën
Ministrit të Punëve të Jashtme te Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në takimin me homologun jordanez Nasser Judehështë siguruar se diplomacia jordaneze do të angazhohet në promovimin e shtetit së Kosovës.

Jordania ka një ndikim shumë të fuqishëm në shtetet që e rrethojnë, disa prej të cilave ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Ministri i Jashtëm jordanez, Nasser Judeh, ka siguruar Ministrin Hoxhaj se Jordania do ta mbështesë Kosovën në çdo fushë.

Ministri Judeh është interesuar edhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit të Jordanisë me Kosovën në fushën e ekonomisë, arsimit, shkencës dhe teknologjisë, thuhet në deklaratën për shtyp të Ministrisë së Punëve të Jashtme në Kosovë.

Ministri Hoxhaj e ka informuar Ministrin e Jashtëm jordanez për progresin sistematik që po shënohet në Kosovë. /albeu.com/
Shtuar më 15/06/2011, ora 20:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori