Flori përqëndrohet tek tallavaja
Flori Mumajesi
Kur Flori Mumajesi, u shfaq në Top Fest me një këngë ku himnizohej muzika tallava pak kush mendoi se vetë producenti ishte një fans i kësaj rryme. Por, ja që Flori është vërtet i çmendur pas tallavasë, aq sa miqtë e tij më të ngushtë të momentit janë Ervin Gonxhi dhe këngëtarë të tjerë të klubeve të natës ku këndohet tallava, shkruan Bluetooth.

Në studion e Florit, kohët e fundit këngëtarët e muzikës tallava hyjnë e dalin si të ishin në shtëpinë e tyre. Pas Elvana Gjatës, personazhi i dytë që shihet më shpesh në shoqërinë e Florit është këngëtari Ervin Gonxhi. Flori Mumajesi për herë të parë eksperimentoi suksesshëm me një këngëtar të kësaj muzike me këngën “Origjinale” një bashkëpunim mes tij, këngëtares Aurela Gaçe, Dr. Florit të “West Side Family” dhe Marselit të vogël që shumë shpejt shndërrua në personazh publik. Këngët që vunë theksin në pasionin e ri të Florit ndaj kësaj rryme ishin “Tallava” dhe “Tekila Vava”.
Shtuar më 13/07/2011, ora 09:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori