Zuckenberg ndihet i kërcënuar, shifra marramëndëse për sigurinë e tij
Kohët e fundit kërcenimet për Mark Zuckenberg janë shtuar dhe Facebook duket i shqetësuar, shkruan Albeu.com

Disa prej skandaleve të këtij rrjeti social që kanë të bëjnë me të dhënat personale sollën pakënaqësi tek njerëzit, të cilët mllefin e tyre më së shumti e shprehin ndaj shefitFacebook.

Mirëpo, Facebook ka ndarë një buxhet prej 10 milionë dollarësh në vit për sigurinë e Zuckerberg.

Një ekip prej 70 personash i udhëhequr nga ish-agjenti sekret amerikan, Jill Leavens Jones, kujdesen për sigurinë e shefitFacebook.

Po ashtu, Business Insider, raportoi se ka edhe një tunel poshtë parkingut të Zuckerberg që i mundëson daljen në raste emergjente, ka një dhomë konference ngjit me zyrën e tij e cila është e ngritur me xhama antiplumb si dhe janë ndërmarrë edhe masa të tjera sigurie. /albeu.com/
Shtuar më 09/03/2019, ora 16:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori