Zjarre e breshër, më në fund Australia i rikthehet jetës (FOTO LAJM)

Lajme të mira nga Australia. Pas zjarreve masive që dogjën hektarë të tërë, duket se pemët e bimët e prekura, kanë filluar dalë ngadalë të kthehen në jetë.

Të kuqe, të verdha apo jeshile, degë të vogla kanë filluar të shpërthejnë nëpër trungjet e djegura të pemëve dhe në tokën e prekur nga thatësira.

Le të shpresojmë se fuqia e natyrë, por dhe përpjekjet e komunitetit botëror, do të ndihmojnë pyjet australiane të kthen në jetë.

Ndërkohë le të shijojmë këto foto të rilindjes së natyrës, të postuara nga “Bright side”.

Shtuar më 21/01/2020, ora 19:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori