Zgjohet në momentin e fundit të funeralit të tij
Guo Liu nga Kina u shpall i vdekur nga doktorët ndërkohë që duket se atij i kishte rënë thjesht të fikët. Gjatë homazheve në varrin e tij ai u zgjua dhe filloiqante.

45-vjeçari, tre muaj më parë kishte dalë me shokët dhe për pak orë piu dy pako cigare duke i rënë të fikët dhe më pas ishte dërguar në spital ku doktorët pohuan se ai kishte hemorragji cerebrale.

“Ne po pinim dhe Liu natyrisht pinte duhan dhe për një moment u rrëzua pandjenja. Në fillim menduam se po bënte shaka, por ai nuk u zgjua dhe ne lajmëruam ambulancën”, ka thënë Pal Bo Ko. Pas tre muajve, mjekët i telefonuan gruas së Guos për t’i treguar se burri i saj kishte vdekur.

Familja po përgatitej që ta varroste atë kur ai befasoi të gjithë duke u rikthyer nga vdekja. Pasi e nxorën nga arkivoli ai filloiqante dhe menjëherë ishte dërguar në spital.

“Kurrë nuk kam parë një gjë të tillë më parë”, ka thënë doktori. “Ai do të jetë vazhdimisht i mbikëqyrur nga mjekët dhe pastaj do të shohim se sa është dëmtuar truri i tij”, ka thënë doktori. /albeu.com/
Shtuar më 30/01/2015, ora 09:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori