Zelandën e Re/ Vdes i riu, shpëton nëna 100 vjeç
Tërmeti i fuqishëm që përfshiu të dielën Zelandën e Re ka shkaktuar dëme të mëdha materiale por edhe njerëzore.

Një grua 100 vjeçare është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e shtëpisë së saj bashkë me nusen, por fatkeqësisht djali i saj kishte ndërruar jetë.

Mësohet se ajo dhe nusja janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Ky tërmet ka shkatërruar banesa të tëra por fatmirësisht numri i viktimave deri tani është vetëm 2./albeu.com/

Shtuar më 15/11/2016, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori